مراحل ثبت سایت در گوگل وبمسترتولز

معرفی وب سایت به گوگل

مراحل ثبت سایت در گوگل وبمسترتولز

در این بخش آموزش سئو سئو کالج قصد داریم آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر (سرچ کنسول) را به صورت اصولی آموزش دهیم. 

مزیت های ثبت سایت در گوگل وبمستر:

* مطلع شدن سریعتر گوگل از وجود سایت و جدیدترین تغییرات آن

* ایندکس سریعتر سایت در گوگل

* استفاده از یک دستیار کاملاً حرفه ای رایگان همیشگی سئو سایت

مراحل ثبت سایت در گوگل وبمستر:

۱- ابتدا می بایست یک اکانت جیمیل برای خودتان در گوگل افتتاح کرده و وارد آن شده باشید.

افتتاح حساب جیمیل در گوگل

افتتاح حساب جیمیل در گوگل

۲- سپس وارد آدرس وبمستر گوگل به نشانی https://www.google.com/webmasters/tools شوید.

۳- در صفحه باز شده در سمت راست بر روی دکمه قرمز رنگ Add a Property کلیک کنید.

آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر

دراینجا می بایست با کلیک بر روی دکمه Website تعیین کنید که می خواهید وب سایت ثبت کنید یا نرم افزار اندروید سایت.

سپس در باکس خالی آدرس وب سایت یا آدرس نرم افزار اندروید خود را تایپ کنید.

ثبت آدرس URL سایت در گوگل بشکل http://www.example.com می باشد.

نکته ۱: آدرس سایت می تونه هم با w و هم بدون w در ابتدای آدرس سایت پس از http باشد. البته ممکنه سایت شما گواهی نامه SSL داشته باشد و با https فراخوانی شود که می بایست در شروع آدرس URL سایت خود با https برای ثبت اقدام کنید.

نکته ۲: در همین ابتدا گربه را دم هجله بکشید و تصمیم نهایی خود را بگیرید که می خواهید سایت شما با w ثبت شود یا بدون w، چون این بسیار مهمه و بعدها می تونه روی سئو سایت شما تاثیر منفی بزاره. برای مثال شما الان سایت خود را با w ثبت می کنید و پس از چند هفته یا چند ماه تصمیم می گیرین سایت خود را بدون w نمایش دهید حالا می دونین چه اتفاقات هولناکی برای سایت تون به ارمغان می آرین؟؟؟؟؟!!!!

تمام لینک های صفحات سایت شما با ارور ۴۰۴ روبرو شده و گوگل امتیاز منفی برای شما در نظر می گیره، یکباره از لیست نتایج گوگل حذف می شید(اون صفحاتی که در سرچ بودند و الان آدرسشون تغییر پیدا کرده) و با استمرار و بمرور به سئو سایت شما لطمه وارد خواهد شد.

نکته ۳: وارد سایت گوگول شده و تایپ کنید site:http://seocollege.ir البته بجای آدرس سایت سئو کالج، آدرس سایت خود را بنویسید و تعداد صفحات ایندکس شده سایت در گوگل را بخاطر بسپارید (مثلاً: تقریباً ۴۸۸ نتیجه (۰٫۳۴ ثانیه).

حال لطفاً دوباره این فرآنید را انجام دهید ولی این بار با اضافه کردن www به ابتدای آدرس سایت بدین شکل site:http://www.seocollege.ir نتایج را بررسی و سایت خود را برای آن جستجویی که بالاترین میزان ایندکس شده سایت در گوگل را نشان داده، آن را معیار قرار داده و در گوگل ثبت کنید.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا گوگل صفحات ایندکس شده سایت برای سئو کالج با w را صفر نمایش می دهد؛ این حاکی از شروع و پایه ریزی یک سئو درست و اصولی و موفق برای سایت است که می بایست در ابتدای شروع سایت بهنگام ثبت سایت در گوگل انجام دهید و این آموزش بدین منظور تولید شده است. 

البته جای نگرانی نیست هر زمان که تصمیم به ثبت سایت در گوگل داشتید به این نکته توجه کنید و فارغ این هم سایت شما می بایست روی یک دامین مرجع با w یا بدون w قفل شده باشد و هماهنگ باشد با اون چیزی که در گوگل وبمسترتولز می خواهید ثبت کنید.

در کل می خواهیم به این نتیجه برسیم که می بایست سایت روی یک دامنه قفل شود و از روی یک آدرس در دسترس باشد چون دسترسی به آدرس های URL متفاوت یک سایت هم با w و هم بدون w که دارای یک محتوا هستند از نظر گوگل کپی (Duplicate Cuntent) محسوب می شود و در صورت استمرار سایت شما توسط الگوریتم های گوگل، پنالایز (جریمه) می شود. پیشنهاد می کنم چک کنید سایت شما در گوگل پنالایز(جریمه) شده یا خیر؟

ثبت آدرس نرم افزار اندروید سایت در گوگل هم بشکل com.example.app می باشد.

 


دانلود ویدئو آموزش ثبت سایت در گوگل وبمسترتولز

 

درباره سئو كالج

سئو کالج اولين دانشگاه مجازي آموزش رايگان سئو در ايران ادامه نوشته ها

۲ دیدگاه برای“مراحل ثبت سایت در گوگل وبمسترتولز”

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس رایانامه شما منتشر نخواهد شد .


*