اهمیت hreflang و تاثیر آن بر سئو

آموزش استفاده از تگ hreflang در سایت

اهمیت hreflang و تاثیر آن بر سئو

hreflang و تعیین زبان هدف سایت در گوگل وب مستر

hreflang چیست؟

با کمک تگ hreflang براحتی می توانید به گوگل زبان سایت خود را بشناسونید و شما با این کار به موتور های جستجوگر می فهمونید که نتایج جستجوی کابران خود را بر اساس زبان و کشوری که در آن قرار دارند اولویت بندی کنند. ناگفته نماند که بیشترین کاربرد این برچسب برای سایتهای چند زبانه است.

مثالی از Hreflang:

<link rel="alternate" href="http://seocollege" hreflang="fa-ir" />

برچسب hreflang ترکیبی از کد زبان و منطقه است و ما در مثال بالا به گوگل نشان داده ایم که وب سایت Seocollege.ir در ایران و زبان فارسی است.

و نیز متاتگی برای تعیین زبان وبسایت وجود دارد. 

<meta http-equiv="content-language" content="en-us">

برچسب زبان Hreflang یک پارامترسئو است.

حتماً شما هم در تنظیمات سرچ کنسول گوگل وبمستر سایت خود دیده اید که آیتمی وجود دارد بنام hreflang که برای تعیین زبان سایت و یک مورد هم برای تعیین موقعیت کشور هدف سایت است که مشخص می شود مخاطبان این سایت مربوط به کدام کشور هستند.

در ابتدا گوگل اخطار می ده که hreflang در سورس سایت شما موجود نیست، حال ما به شما آموزش می دهیم که چطور می توانید این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید؟

افزودن برچسب hreflang با استفاده از افزونه

افزونه polylang  افزونه ای رایگان است که دارای قابلیت های بسیاری در جهت مدیریت محتوا سایتهای چند زبانه دارد.

این افزونه به شما کمک می کند تا بتوانید محتویات سایت خود را به چند زبان ایجاد نمایید و آنها را مدیریت کنید در واقع با این افزونه شما فقط کافی است تا محتوا خود را ایجاد کنید و بقیه کارها از جمله سئو محتوا را به افزونه بسپارید.

سپس فقط کافیست در مرورگر وارد سورس سایت شده و کد hreflang را یافته و از کار کردن آن اطمینان حاصل نمایید.

افزودن برچسب hreflang بدون افزونه

به  سادگی شما بدون کد نویسی می توانید برچسب hreflang را در سایت خود اعمال کنید.

برای اینکار ابتدا افزونه hreflang tags lite را نصب و فعالسازی کنید سپس در پیشخوان بر روی hreflang کلیک و وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید.

حال بخش هایی را که می خواهید hreflang برای آنها استفاده شود را انتخاب کنید و تغییرات را ذخیره کنید سپس مطلب و صفحه ای را که می خواهید hreflang در آن استفاده شود را ویرایش کنید در صفحه ویرایش خواهید دید که یک متا باکس hreflang tags به این صفحه افزوده شده است.

در این قسمت ابتدا آدرس پست خود را اضافه نمایید سپس زبان را مشخص کنید سپس بر روی دکمه + کلیک کنید تا برچسب hreflang برای مطلب شما اعمال شود و تغییرات را ذخیره کنید.
 

برای اطلاعات بیشتر و منبع کامل در خصوص hreflang درگوگل وبمسترتولز

 

درباره سئو كالج

سئو کالج اولين دانشگاه مجازي آموزش رايگان سئو در ايران ادامه نوشته ها

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس رایانامه شما منتشر نخواهد شد .


*