حل مشکل خطای تگ hreflang در گوگل وبمستر تولز

hreflang برای صحیح کردن زبان و نشان دادن درست منطقه URL در نتایج جستجو

حل مشکل خطای تگ hreflang در گوگل وبمستر تولز

چنانچه شما هم در داشبرد ابزارهای گوگل وبمستر یا همان سرچ کنسول گوگل، نوتیفیکیشن و هشدارهای زیادی با عنوان hreflang برای وب سایت خود را شاهد بودید، که همانند این رویداد در دوشنبه، بیست و دو تیرماه ۱۳۹۵ رخ داد و گوگل شروع به فرستادن صدها هزار هشدار به وب مسترهایی کرد که از hreflang به طور اشتباه در سایت خودشان استفاده کرده بودند.

تصویر زیر نمونه ای بارز از این هشدار در ۲۲ تیر ۱۳۹۵ می باشد که توسط گوگل ارسال شده بود:

هشدار Incorrect hreflang implementation در گوگل وبمستر تولز

هشدار incorrect hreflang implementation

تصویر بالا گویای این است که برخی از صفحات وب شما از تگ hreflang اشتباه استفاده کرده است. و اینکه در وب سایت از زبان و یا کد ناحیه ای اشتباهی استفاده شده است، و یا لینک دوگانه دایرکت اشتباه گذاشته باشید یعنی اگر پیج A از طریق hreflang به پیج B وصل شده باشد، باید لینک متقابل هم از پیج B به A باشد.

دقت کنید چنانچه چنین خطایی در داشبرد وبمستر گوگل خود دریافت کردید تا زمانی که خطاهای hreflang را اصلاح نکنید، از زبانهای دیگر یا شناسایی ناحیه محروم خواهید شد. بنابراین مشکل را حل کنید تا بتوانید از قابلیتهای “اضافه کردن زبان و شناسایی منطقه” hreflang استفاده کنید.

گری ایلیز،تحلیلگر وب مستر گوگل گفت حدود پانزده درصد این هشدارها برای میزان کارایی ورژن موبایل بوده است و اکثر وبمسترها این هشدار را دریافت کرده اند.

گوگل از hreflang برای صحیح کردن زبان و نشان دادن درست منطقه URL در نتایج جستجو استفاده می کند.

 

درباره سئو كالج

سئو کالج اولين دانشگاه مجازي آموزش رايگان سئو در ايران ادامه نوشته ها

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس رایانامه شما منتشر نخواهد شد .


*